שמיכת מילוי לעונת הקיץ ב- 50% הנחה - בואו להשתדרג לכבוד הקיץ‎ - קוד קופון 50%GOODNIGHT ***עקב המצב יתכנו עיכובים באספקות***

מהו חומר הלטקס?

מזרני לטקס טבעי – עם ובלי קפיצים

חומר הלטקס, או בעברית צחה נקרא “שרף גומי” הננו חומר טבעי.
הגומי הטבעי מיוצר משרף של עצים טרופיים שונים ומספר צמחים נוספים.
החומר מופק במקורו מהעץ הגומי האווה הברזילאית Hevea brasiliens. מקורות נוספים להפקת גומי הם העץ פיקוס הגומי Ficus elastica, עץ הגוטה-פרצ’ה, צמח הגואיול Parthenium argentatum וצמח השינן הרוסי Taraxacum koksaghyz.

במאמר זה נציג את חומר הלטקס הפופולרי בתעשיית

תכונותיו הטבעיות של חומר זה מאופיין כחומר אנטי בקטריאלי המשמש חומר הלטקס במוצרים רבים כמו: כיסויים סטריליים,עזרים רפואיים, כפפות מנתחים ועוד.
שילוב חומר הלטקס בתעשיית המזרונים מהווה מענה נרחב לבעיות שונות בקרב האוכלוסייה וזאת בשל תכונותיו הייחודיות.
כמו כן, גומי מסמל גמישות ולכן מעניק יתרון ייחודי לפתרונות בענף שכן, ספוגים אחרים אינם מציעים. יתרון ייחודי של החומר הנו מסייע במצבים של פצעי לחץ הנגרמים כתוצאה משכיבה ממושכת באותה הזווית. היות והלטקס מפזר את משקל הגוף וכך גם בעצם את העומס הנוצר באזורים הנתונים ללחץ מהמשקל הנתון עליהם. כלומר, יש לחומר תכונות המנועות היווצרות של פצעים מסוג זה.

חומר הלטקס משתלב במזרונים המורכבים מקפיצים ומשלים את פעולתם תוך מתן תמיכה מקסימאלית לגוף הישן על פני המזרון.

בנוסף, החומר שומר על צורתו של המזרן לאורך שנים החומר ואידיאלי לסובלים מקרדית האבק מעצם היותו טבעי.
כמו כן, שכבות גומי הלטקס המשולבות במזרון בנויות עם חורים זעירים וקטנים וזאת כדי לאפשר גמישות התנועה על פני המזרן ומעניקה לו נוחותוכך יוצרת שינה שלווה ונינוחה.

בענף המזרונים, קיימים שני סוגי מזרונים בהם משתלב חומר הלטקס, מזרון ללא קפיצים ומזרון עם קפיצים.
במזרונים ללא קפיצים למעשה גוף המזרן מורכב משכבות ספוגים מסוגים שונים, ובצפיפויות שונות ובחלקו העליון והתחתון מורכב הלטקס (בדרך כלל, 5 ס”מ). במזרונים עם קפיצים הלטקס משתלב מעל ומתחת למערכות הקפיצים השונות, ומשלים את תחושת המגע על פני המזרון.

מזרוני לטקס מיועדים לכלל האוכלוסייה, שכן, הן לילדים ותינוקות והן לקשישים והנם אורטופדים בהתאמה אישית על פי דרישותיו והעדפויות האישיות של כול אדם.
חומר הלטקס הנו פופולרי ומומלץ בענף המזרונים, בייחוד לאנשים שאוהבים לישון על הגב או על הצד.