שמיכת מילוי לעונת המעבר ב- 50% הנחה - בואו להשתדרג לכבוד האביב‎ - קוד קופון 50%GOODNIGHT

מה ההבדל בין הפולימרים?

מזרון ללא קפיצים – המומלצים שלנו

28%-35% הנחה
החל מ- 1,800 החל מ- 1,300
29% הנחה
החל מ- 910 החל מ- 650
50% הנחה
החל מ- 1,560 החל מ- 780

מתבלבלים בין סוגי הספוגים?

במאמר זה נסביר על סדרת הספוגים המקובלת בתעשיית המזרונים בטכנולוגיות שונות המקובלות בשוק.
“ספוג” היא מילה בכוונה כללית, הוא חומר פלסטי מוקצף שבשפה מקצועית נקרא פוליאוריטן מוקצף – שעליהם נפרט ונתמקד במאמר.
ספוג נמדד ומדורג לפי דחיסתו ומשקלו, כלומר, ככול שהספוג דחוס וצפוף יותר יהיה משקלו גבוה יותר וכך גם רמת הקושי שלו תעלה. למעשה מבחינים בין סוגי הספוגים השונים בעזרת מספור המציין את רמת משקלו ואת דחיסתו בק”ג למטר מעוקב.
חומר הפוליאוריטן, כלומר הספוג, משמש כמרכיב עיקרי במגוון רחב של מזרונים, בפרט במזרונים ללא קפיצים המשלבים שכבות שונות של פוליאוריטן מסוגים שונים.

ספוג לבן:

הנו הסטנדרטי בסדרת הספוגים, משקלו ודחיסתו הנם נמוכים יחסית בין 18- 27 ק”ג למטר מעוקב. נהוג לשלב את הספוג הלבן בתעשיית המזרונים לשם ריכוך המגע על פני המזרון. הן במזרנים ללא קפיצים, והן במזרונים עם קפיצים.
שימוש נוסף בספוג מסוג זה הוא, לשם תמיכה וחיזוק מזרון קפיצים המורכבים ממערכות שונות במטרה לשמור על צורת מבנה הקפיצים ומניעת “תופעת הערסל”.

ספוג כחול:

הספוג הכחול הפופולרי והידוע כאיכותי ביותר בקרב האוכלוסייה, משתלב במזרונים קשיחים ואיכותיים, המתאים לבעלי משקל גבוהה. הספוג הכחול נחשב לקשיח אך הנו גמיש ונעים לשכיבה. יתרונו העיקרי של הספוג הכחול הנו בעמידות שלנו – בשל צפיפותו (קשיחותו) הוא יחזיק מעמד למשך שנים.
משקלו ודחיסתו הנו גבוהה יחסית = 33 ק”ג למטר מעוקב. נהוג לייצר ספוגים לילדים, בשל משקלו, צפיפותו ועמידותו לאורך שנים.

ספוג סגול:

עם השנים, גברה הדרישה למזרונים רכים ומפנקים יותר, תוך שמירה על איכותם ותמיכתם לאורך שנים.
בעקבות דרישה זו, פותח הספוג הסגול, שכן תכונותיו העיקריות הנם חופפות לספוג הכחול אך לספוג הסגול מרקם רך ומפנק. ספוג זה יקר מספוגים אחרים שבסדרה בשל חומרי הגלם המייקרים את תהליך ייצורו.
כמו כן, הספוג הסגול משתלב במזרונים ללא קפיצים ומעניק תחושת נוחות ורכות מפנקת לשינה איכותית ובריאה.

ספוג צהוב SK:

הדעה הרווחת בקרב רבים מאיתנו היא שהספוג הצהוב הוא הפשוט והזול ביותר, למעשה קיימים סוגים שונים של ספוג צהוב באיכויות ובצפיפויות שונות. הספוג הצהוב SK הוא האיכותי ביותר הקיים מכול סדרת הספוגים הקיימים.
משקלו ודחיסתו הנו גבוהה יחסית בין 40 – 42 ק”ג למטר מעוקב. ספוג צהוב ה-SK משתלב במזרונים אורטופדיים איכותיים, קשיחים בעלי שכבות נוחות עשירות.
ספוג זה נשמר לאורך שנים בזכות צפיפותו הגבוהה, שזהו למעשה יתרונו הייחודי.

ספוג ריבונד:

הנו תערובות של ספוגים (כחול, צהוב ולבן) שמטרתו להגן על הספוגים השונים המשולבים במזרונים עם קפיצים.
ספוג הריבונד למעשה הכרחי במזרני קפיצים מכול סוג שהוא (מבודדים בטכנולוגיות שונות או מערכות קפיצים קלאסיות) וזאת על מנת ששכבות הספוגים לא יחתכו וישחקו לאורך השנים. לספוג הריבנוד תכונה ייחודית שהוא תערובת מודבקת של ספוגים שונים המסייעת בהגנה על שכבות הספוגים המשולבות במזרני קפיצים.

פולימר בצורת תבנית ביצים:
צפיפות גבוהה לשיפור זרימת הדם והפגת לחצים.

כמו כן, השימוש בכול אחד מהספוגים שבסדרה תלויה במשתנים שונים המרכיבים את המזרון אשר רכשתם, כלומר, ישנם מזרונים המיועדים להיות רכים מלכתחילה ולכן מורכבים מספוגים רכים יחסית – לבן, וכחול. ואילו במזרונים המיודעים להיות קשיחים מלכתחילה ישתלבו בהם ספוגים קשיחים יותר – כחול וצהוב SK.